نرم افزار نظارت تصویری Genetec Security Center

شرکت Genetec برترین شرکت مطرح در زمینه سیستم های نظارت تصویری است.

این شرکت با ارایه راهکارهای تخصصی برای هر محیط مانند فرودگاه، محیط های حمل و نقل و محیط های فروشگاهی تمام نیاز های یک مجموعه را رفع نموده است. شرکت Genetec با ایجاد سیستمی بسیار منسجم و یکپارچه با نام Security Center با ارایه راهکار ها و امکاناتی فوق العاده و استفاده از بروزترین تکنولوژی های هوش مصنوعی و هوشمند سازی نیاز ها و فرآیند های گذشته که طی ۲۲ سال تجربه و فعالیت حرفه ای این شرکت که در زمینه امنیت و نظارت تصویری به دست آورده میتواند مدیریت محیط های بزرگ مانند شهرها، بیمارستانها، مراکز امنیتی، سازمان ها، شرکت ها، موسسات مالی، بانک ها، فروشگاه های بزرگ و دانشگاه ها را بسیار آسان به عهده بگیرد.

نرم افزار مدیریت هوشمند تصاویر Genetec Security Center

نرم افزار مدیریت هوشمند تصاویر Genetec Security Center

این سیستم ها با استفاده از داده های جمع آوری شده توسط سیستم های نظارت تصویری، گزارش های متنوعی را ارایه می نمایند که علاوه بر کاربردهای نظارت تصویری می توان از این اطلاعات برای کاربرد های مدیریتی استفاده نمود.

معرفی و خرید نرم افزار Genetec Security Center 5.11

معرفی و خرید نرم افزار Genetec Security Center

معرفی نرم افزار OMNICAST

نرم افزار OMNICAST را می توان از زمره نرم افزارهای صنعتی نظارت تصویری مبتنی بر IP نامید که مدیریت اطلاعات و تصاویر را در شبکه های LAN انجام می دهند و می توان این سیستم را به صورت حقیقی ۵ نمونه ای از فناوری NVR نام برد. نرم افزار مدیریت تصاویر ویدئویی OMNICAST یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای صنعتی است که تا کنون به صنعت CCTV معرفی شده است. این نرم افزار توسط شرکت GENETEC که یکی از شرکت های پیشرو در صنعت نرم افزارهای صنعتی مبتنی بر IP است تولید شده است. با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توان دوربین های جدیدی در هر جای شبکه که باشد به سیستم اضافه نمود و تعداد این دوربین ها می تواند تا ۵۰۰۰۰ دوربین در یک سیستم نیز باشد.
فناوران شبکه امن مارلیک مفتخر است تا به عنوان نمایندگی رسمی محصولات GENETEC , این نرم افزار قدرتمند را به مشتریان ارائه نماید.

شرکت Genetec با سابقه فعالیت بیش از ۱۶ سال در صنایع سیستم های امنیتی شبکه، همچنان به عنوان رهبر و پیشرو در این زمینه شناخته میشود. این شرکت در سال ۱۹۹۷ به عنوان مرکز تحقیق و توسعه تولید نرم افزار، برپایه نوآوری، تاسیس گردید و با ارائه اولین نرم افزار مدیریت سیستم های نظارت تصویری هوشمند، مشتریان خود را شگفت زده کرد.

امروزه شرکت GENETEC به عنوان سیستم های نظارت تصویری هوشمند، مدیریت کنترل دسترسی سیستم ها و License Plate Recognition Solutions را در قالب یک بسته یکپارچه ارائه داده و به واسطه این عملکرد مرکز امنیت نامیده میشود و با همکاری نمایندگان خود در ۶ قاره و بالغ بر ۸۰ کشور، همواره در محیطی امن تر در صنایع کوچک و بزرگ نقش به سزایی دارد.
محصولات جنتک به سه دسته تقسیم می شوند.

نرم افزار Genetec Omnicast

یک نرم افزار مدیریت سیستم نظارت تصویری میباشد که از بستر نرم افزاری Security Center تشکیل شده است و به سازمان های مختلف در همه سطوح امکان دسترسی به سطح امنیتی مورد نظر را میدهد. این نرم افزار با طیف گسترده ای از دوربین ها، IP-Based، Encoders و تجهیزات جانبی یک سیستم نظارت تصویری سازگار میباشد.
نرم افزار مدیریت تصاویر ویدیوئی Omnicast یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های صنعتی است که تا کنون به صنعت CCTV معرفی شده است.
با استفاده از این نرم افزار به راحتی میتوان دوربین های جدیدی در هرجای شبکه که باشد به سیستم اضافه نمود و تعداد این دوربین ها میتواند تا ۵۰,۰۰۰ دوربین در یک سیستم باشد. حتی میتوان با کمک قابلیت Federation دوربین های سیستم های دیگر را نیز مشاهده نمود. این نرم افزار دارای سیستم قوی پشتیبان است که امکان قطعی سیستم نظارت تصویری را به صفر میرساند.
حتی وقتی یکی از سرور هایی که دوربین خاصی را کنترل میکند به طور کلی از کار بیافتد، با استفاده از قابلیت Failover Archiver بدون آنکه هیچ قطعی در سیستم توسط کاربر احساس شود دوربین توسط سرور پشتیبان کنترل شده و تمامی تصاویر ضبط شده بدون حتی یک میلی ثانیه قطعی در سرور اصلی قابل استفاده می باشد.
در این نرم افزار استفاده از سخت افزار خاص تحمیل نشده و با وجود معماری باز نرم افزاری محدوده وسیعی از دوربین های روز دنیا در این سیستم قابل استفاده می باشد.

نرم افزار Genetec Synergis

یک سیستم مدیریت کنترل دسترسی بر اساس IP می باشد که سبب افزایش آمادگی در برابر تهدید ها و حملات احتمالی است. این سیستم با استفاده از ویژگی های امنیتی بالا و پشتیبانی از تجهیزات مختلف موجود در شبکه باعث افزایش امنیت میشود. برای مثال قابلیت کنترل ورود و خروج افراد با استفاده از نرم افزار و ثبت آنها در سیستم.

نرم افزار Genetec AutoVu

نرم افزار تشخیص پلاک میباشد که برای سازمان هایی از قبیل شهرداری، پلیس و سازمان های مربوطه طراحی و قایل استفاده میباشد. این نرم افزار قابلیت هایی از قبیل اعمال محدودیت های پارک، دنبال کردن وسیله مورد نظر و … را دارد. این نرم افزار قابل نصب بر روی سیستم های کامپیوتری و موبایل ها می باشد.

برنده بیش از ۳۵ جایزه مختلف در عرصه نرم افزار های مدیریت تصاویر
پرفروش ترین VMS سال ۲۰۱۱ در آمریکا
جزء دو نرم افزار VMS برتر در دنیا
برترین شریک تجاری کمپانی Axis در خاورمیانه و آمریکای شمالی از سال ۲۰۱۱
دارای تاییدیه از سازمان Homeland Security آمریکا
جزء ۱۰ شرکت برتر پشتیبانی آنلاین از سازمان Association of Support Professionals

لایسنس محصولات شرکت جنتک Genetec

شرکت Genetec در سال ۱۹۹۷ در مونترال کانادا شروع به کار کرد و فعالیت کاری خود را در سه زمینه نظارت تصویری، Access Control و پلاک خوانی متمرکز نمود.

این شرکت هر ساله جوایز و استانداردهای بین المللی زیادی را به خود اختصاص می دهد و سهم بزرگی از بازار صنایع سیستم های امنیتی شبکه را در اختیار دارد.

این صفحه برای خرید لایسنس مجموعه نرم افزاری Security Center محصول شرکت Genetec از شرکت لنون است و برای نظارت تصویری هوشمند به کار می رود.

این مجموعه شامل سه دسته نرم افزاربه شرح زیر می باشد:

۱- لایسنس نرم افزار جنتک Genetec Omnicast :

یک نرم افزار سیستم نظارت تصویری می باشد که بر بستر نرم افزار Security Center تشکیل شده است و به کاربرهای مختلف در همه سطوح امکان دسترسی به سطح امنیتی مورد نظر را می دهد. این نرم افزار با طیف گسترده ای از دوربین های IP-Based,و Encoder و تجهیزات جانبی یک سیستم نظارت تصویری سازگار می باشد.

۲- لایسنس نرم افزار جنتک Genetec Synergis :

یک سیستم مدیریت کنترل دسترسی بر اساس IP می باشد که سبب افزایش آمادگی در برابر تهدیدها و حملات احتمالی است . این سیستم با استفاده از ویژگی های امنیتی بالا و پشتیبانی از تجهیزات مختلف موجود در شبکه باعث افزایش امنیت می شود. برای مثال قابلیت کنترل ورود و خروج افراد با استفاده از نرم افزار و ثبت آنها در سیستم امکان پذیر میباشد.

۳- لایسنس نرم افزار جنتک Genetec AutoVu :

نرم افزار تشخیص پلاک می باشد که برای سازمان هایی از قبیل شهرداری ، پلیس و سازمان های مربوطه طراحی و قابل استفاده می باشد. این نرم افزار قابلیت هایی ازقبیل اعمال محدودیت های پارک، دنبال کردن وسیله نقلیه مورد نظر و… را دارد. این نرم افزار قابل نصب بر روی سیستم های کامپیوتری و تلفن های همراه می باشد.

امکانات نرم افزار نظارت تصویری جنتک Genetec

امکانات نرم افزار نظارت تصویری جنتک Genetec

Directory : دایرکتوری از امکانات نرم افزار برنامه اصلی سرور است و به عنوان مغز اصلی سیستم عمل می کند. از طریق دایرکتوری است که برنامه های کلاینت می توانند به سیستم متصل شوند. این سرور علاوه بر کنترل و Log برداری از کلیه عملیاتی که در سیستم اتفاق می افتد موظف به کنترل دسترسی کاربران به سیستم نیز می باشد.

Gateway : این جزء از سیستم به عنوان درگاه دایرکتوری عمل کرده و به برنامه های کلاینتی اجازه دسترسی به سرور دایرکتوری را می دهند.

Server Federation : این امکان در سرور مانند پلی عمل می کند که می تواند چندین سیستم Omnicast را به یکدیگر متصل کند. سیستمی که دوربین هایی از سرور دیگری می گیرد به System Host مشهور است.

Archiver : از دیگر امکانات قدرتمند جنتک است، آرشیور مسئول ارسال دستورات و کنترل به واحد ویدئویی حال چه اینکودر باشد چه دیکودر را می باشد. این جزء از سیستم می تواند به صورت خودکار واحد های ویدئویی که به تازگی به سیستم اضافه می شوند را پیدا کرده و آن را در خود جا دهند.

همچنین وظیفه ذخیره داده های دوربین را دارد و آن را طبق درخواست کاربران سیستم انجام می دهد.

Archiver Restore : این برنامه برای ذخیره و بازیابی اطلاعات دوربین ها که در Tape وجود دارد به کار گرفته می شود.

Archiver Auxiliary : این آرشیور به عنوان مکمل سرورس آرشیور سیستم عمل می کند با این تفاوت که به هیچ Port Discovery ی متصل نمی باشد و در نتیجه می تواند هر Stream Video ی که می خواهد را آرشیو کند.

Engin MetaData : این جزء از سیستم مانند ارتباطی است بین Omnicast و برنامه های دیگر مانند نرم افزارهای آنالیز ویدئویی یا نرم افزارهای پلاک خوان LPR 7

Matrix Virtual : این قسمت از سیستم قابلیت هایی که ما در سیستم های قبلی و سنتی CCTV داشتیم را برای ما فراهم می سازد بدون اینکه هیچگونه محدودیتی در ورودی و خروجی سیستم داشته باشیم. همچنین این جزء از سیستم مسئول اجرای ماکروها و Sequence های دوربین ها و کنترل کیبورد دوربین ها را نیز عهده دارد است.

WatchDog : این سرویس بر روی تمامی سرورهای امنیکست اجرا می شود و صحت عملکرد سرویس ها را کنترل می کند همچنین در صورت قطعی سیستم با استفاده از ایمیل یا ارسال Log مدیران سیستم را از خرابی آگاه می سازد و می تواند به صورت خودکار سرویس ها را دوباره فعال سازد.

برنامه های کلاینت برنامه های کلاینت به ۳ گروه عمده تقسیم می شوند:

LiveViewer : این برنامه به عنوان مرکز کنترل سیستم است که اجازه روئیت تصاویر با محدودیت دسترسی تعیین شده از طرف Admin سیستم را فراهم می سازد.

Player Archive : این برنامه برای Playback تصاویر ضبط شده به کار گرفته می شود . در این برنامه امکان جستجوی کامل بر اساس Alarm ها، Bookmark ها و ساعت و تاریخ خاص فراهم است .

Tool Config : این برنامه جهت مدیران سیستم Omnicast تعبیه شده است که به Admin سیستم اجازه می دهد تمامی تغییرات مورد نظر خود را از جمله اضافه نمودن دوربین ها ، کاربران و … انجام دهد.

کرک نرم افزار دوربین مدار بسته جنیتک Genetec

کرک نرم افزار جنتک Genetec

در یک مجموعه گسترده و یا سازمان، تهیه و نصب دوربین های قدرتمند فقط نیمی از چالش های امنیتی را پوشش می دهد. نیمه دیگر، مانیتورینگ، مشاهده تصاویر به صورت بهینه و ضبط آنها است. با خرید و تهیه کرک نرم افزار دوربین مدار بسته جنیتک Genetec که از نرم افزارهای پیشرو در این زمینه هست که بیشتر سازمان ها برای یکپارچه سازی مجموعه تحت نظارت از آنها استفاده می کنند. به کمک این نرم افزار ها یک مجموعه بزرگ از دوربین های مدار بسته تحت شبکه را می توان مدیریت نمود و آنها را با دیگر ابزارهای امنیتی نظیر کنترل و تشخیص پلاک و گیت های عبور و مرور یکپارچه ساخت.

بیش از ۱۰۰۰ کارمند در سطح دنیا با جنتک همکاری می کنند ( کارمندان این شرکت از کشورهای متعدد با ۲۳ زبان مختلف هستند)، نصب و راه اندزی محصولات این شرکت در بیش از ۱۳۰۰۰ پروژه در دنیا ( سالانه بیش از ۱۰۰ پروژه) و سابقه ۲۱ ساله این شرکت در صنعت دوربین مدار بسته چیزی است که مدیران جنتک به آن می بالد و هر روز در تلاشند تا این توانمندی ها را افزایش دهند. این شرکت کانادایی تا کنون ۱۱ بار به عنوان شرکت برتر امنیتی در کانادا انتخاب شده است.

پیر راز موسس جنی تک معتقد است: “در جنتک ما بر اساس جایزه هایی که می گیریم انگیزه نمی گیریم، بلکه انگیزه ما بر اساس فعالیت های نو آورانه ای است که در صنعت مدار بسته انجام می دهیم. ما مفتخریم که یک تیم از افرادی دور خود داریم که دغدغه شان انجام فعالیت های نوآورانه و ایده های ناب امنیتی است.”

یکی از ویژگی های جالب جنتک نوع استخدام کارمندان می باشد. این شرکت کانادایی بیشتر کارمندان خود را از بین افراد نخبه ۹ دانشگاه برتر دنیا و در طی آموزش سالانه در حدود بیش از ۱۲۰ کارمند جذب می کند در پایان این دوره کاملا آکادمیک و تجربی تنها ۲۰% از آنها مجوز استخدام در شرکت جنتک را به دست می آورند. این موضوع مهم نشان از اهمیت موضوع نوآوری و ایده پردازی نزد این شرکت دارد.

آخرین و کامل ترین نسخه ۲۰۲۳ موجود می باشد، نسخه ورژن ۵.۱۱
کرک نرم افزار جنتک Genetec به همراه تمامی ماژول ها و فول لایسنس فعال می باشد.
برای خرید لایسنس نرم افزار جنتک Genetec با ما در تماس باشید.